Czy ASG jest warte uwagi?

19 kwietnia 2022

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się AirSoft, które jest fenomenalnym sportem zespołowym. Można śmiało powiedzieć, że paintball jest bardzo podobny do ASG. Są jednak pewne różnice, o których powiemy w tym artykule.

Czym jest ASG?

Czas wolny można spędzać na różne sposoby, jednak najważniejsza jest wyobraźnia i kreatywność. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że repliki ASG były wykorzystywane już po zakończeniu II wojny światowej. Wojsko japońskie oficjalnie jako pierwsze używało ich w celach treningowych. Oczywiście dzisiejsze repliki znacząco różnią się od tamtych. Warto dodać, że repliki są wykonane w skali 1:1, dzięki czemu przypominają oryginał broni. Najlepiej korzystać z usług renomowanych sklepów, które od dłuższego czasu działają na rynku i cieszą się pozytywną opinią wśród klientów. Jest to bardzo ważne, ponieważ wtedy możemy liczyć, że jakość będzie wysoka, a nasza gwarancja zrealizowana w przyszłości. Lepiej unikać tanich replik, które niewiele mają wspólnego z jakością, a ich jedyną zaletą jest tak naprawdę cena. Nawet bardzo wymagający klienci powinni znaleźć coś dla siebie, ponieważ wybór broni do ASG jest ogromny. Kulki kompozytowe o średnicy 6 mm są główną amunicją tym sporcie. Na uwagę zasługuje fakt, że nie są one wypełnione farbą, dlatego nie zostają żadne ślady po trafieniu. Dlatego tak ważna jest uczciwość, ponieważ nie mamy żadnej pewności, że przeciwnik został trafiony. W paintballu kulki zostawiają ślady, dlatego jest to zdecydowanie łatwiejsze.

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się AirSoft, które jest fenomenalnym sportem zespołowym

Zabezpieczenie oczu

Bardzo ważne są też okulary ochronne, które będą zabezpieczać oczy. Kulka jest mała, ale wystrzelona leci z bardzo dużą prędkością i może trafić do oka. Oczywiście nikt nikomu nie celuje w oczy, ale dzieją się różne rzeczy, dlatego lepiej zachować szczególną ostrożność. Dzięki ASG można się nauczyć obsługi broni palnej, a także trochę się poruszać. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, tym bardziej, że większość ludzi prowadzi całkowicie siedzący tryb życia. ASG to też świetny sposób na rywalizację między znajomymi. Każda z drużyn powinna wcześniej przygotować strategię działania. Bez planu taktycznego ciężko będzie wygrać jakąkolwiek potyczkę. Można walczyć tak naprawdę wszędzie, jednak najlepiej sprawdzą się opuszczone fabryki oraz teren otwarty. Na polu bitwy ważną rolę odgrywają także czynniki atmosferyczne, czyli między innymi śnieg oraz deszcz. Deszcz może znacząco spowolnić kulkę i sprawić, że nie doleci do celu. Należy pamiętać, że trafiona osoba powinna jak najszybciej opuścić teren rozgrywki.