Odzież taktyczna zdobywa świat mody

25 maja 2022

Co łączy turystów, ludzi aktywnych i miłośników surwiwalu z wojskiem? Wygodne i trwałe ubrania, dzięki którym mogą bez przeszkód realizować swoje plany. Sprawdź, co powinieneś mieć w swojej szafie, jeśli planujesz biwak, kemping a nawet zwykłe wakacje z rodziną. Helikon sklep – www.specshop.pl to miejsce, w którym znajdziesz potrzebną odzież do zadań specjalnych.

Rodzima produkcja – Helikon

Helikon to polska marka, która istnieje od 1983 roku. Jest liderem na rynku odzieży taktycznej i wojskowej. Projektuje dla służb mundurowych, amatorów sportów ekstremalnych i miłośników przygody. Wsłuchując się w głos odbiorców, tworzy własne linie produktów, które spełniają ich oczekiwania. Dziś ubrania Helikon doceniają użytkownicy z wielu krajów a firma z powodzeniem zdobywa kolejnych klientów na międzynarodowych targach i wystawach.

Czym jest odzież taktyczna?

Odzież taktyczna to ubrania wykonane z trwałych materiałów, które sprawdzą się w trudnych warunkach atmosferycznych. Cechuje je neutralna kolorystyka – najczęściej to zieleń, brąz i czerń i odcienie szarości. Podyktowane jest to względami praktycznymi – na takich kolorach plamy i zabrudzenia są najmniej widoczne. Ponadto, jeśli to konieczne, przy takich kolorach łatwo o kamuflaż.

Ubrania taktyczne są przewiewne i umożliwiają swobodne ruchy. Nawet po całym dniu noszenia, ciało nie jest spocone, czy poobcierane. Cechują się tym, że są bardzo praktyczne i wytrzymałe. Większość modeli ma specjalne przeszycia i wzmocnienia w miejscach szczególnie narażonych na przetarcia, np. łokciach i kolanach.
Co łączy turystów, ludzi aktywnych i miłośników surwiwalu z wojskiem?
Funkcjonalność to cecha nadrzędna taktycznej odzieży. Widać to zwłaszcza w kurtkach, które mają wiele przydatnych kieszeni. Można w nich schować elektroniczne gadżety bez obaw o ich przemoczenie lub zniszczenie. Ponadto są odporne na wiatr oraz mróz. Zwykle też cechuje je lekkość i możliwość kompresji – po złożeniu zajmują niewiele miejsca, więc idealnie sprawdzają się podczas podróży z jednym plecakiem.

Przyjęło się, że obuwie taktyczne to najwygodniejsze i najtrwalsze buty. Zwykle wykonane są ze skóry i solidnych materiałów syntetycznych. Są lekkie i wytrzymałe. Chronią przed zimnem i przemakaniem, jednocześnie pozwalając stopie swobodnie oddychać. Świetnie dopasowują się do niej, co sprawia, że nawet po całym dniu noszenia, nogi nie będą zmęczone i opuchnięte.

Pierwotnie buty i odzież taktyczne znajdowały odbiorców wśród służb mundurowych i grup paramilitarnych. Z czasem zyskały uznanie szerokiego grona odbiorców. W potocznej świadomości określenia „taktyczny” oraz „wojskowy” oznaczają to samo, choć – gdyby spytać fachowców – będą temu zaprzeczać. Dziś wielu ludzi zakłada lekkie spodnie taktycznie na co dzień a zimy nie wyobraża sobie bez porządnej wojskowej kurtki.

Wygodne ubrania dla aktywnych

Odzież taktyczna to ubrania wykonane z trwałych materiałów, które sprawdzą się w trudnych warunkach atmosferycznych

Helikon sklep oferuje wygodne i trwałe ubrania dla wszystkich, którzy cenią aktywny wypoczynek: miłośników górskich wędrówek, spania pod namiotem i innych aktywności na świeżym powietrzu. Doceniają ją amatorzy strzelania i fani gry w paintball.

Do butów i odzieży taktycznej warto dobrać także odpowiedni plecak – lekki i pojemny, który sprawdzi się zarówno podczas dłuższych wyjazdów, jak i jednodniowych wycieczek. Wiele modeli można rozbudowywać o dodatkowe kieszenie po bokach. Większość posiada pas biodrowy, który pozwala odciążyć kręgosłup podczas noszenia bagażu.

Surwiwalowe gadżety

Każdy, kto planuje wypad pod namiot i nocowanie na łonie natury, kupi w Helikon sklep niezbędne gadżety: nóż, krzesiwo, metalowe pudełko na zapałki, sztućce, kubek, czy menażkę.

Cechuje je prostota i minimalizm. Mają umożliwić przetrwanie i jednocześnie spełniać podstawowe funkcje. To akcesoria, które ułatwią wędrówkę i będą pomocne na łonie natury.

Helikon, w ramach linii produktowej Medical, stworzył także niezbędniki medyczne (apteczki), które trzeba zabrać ze sobą na każdy wypad.

Ubrania taktyczne najpierw były domeną wojskowych. Potem zaczęły cieszyć się popularnością wśród podróżników, miłośników wypraw z plecakiem. A jak jest dzisiaj? W ostatnich latach odzież taktyczna stała się modna. Dlatego też jej producenci wypuszczają na rynek lekkie miejskie kolekcje, w których można świetnie wyglądać na co dzień.

Czy wojskowy look na stałe zajmie miejsce streetwearu? Najpewniej nie, ale z uwagi na to, że świat mody jest bardzo pojemny, może zająć miejsce tuż obok. Obecny czas, choć trudny i niespokojny, znajduje swoje odzwierciedlenie także w modzie, więc należy się spodziewać, że w najbliższych latach projektanci ubrań taktycznych będą mieć przed sobą sporo wyzwań.