Na czym polega ASG?

15 lutego 2022

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się ASG sklep. Jest to niezwykle ciekawa gra zespołowa, która potrafi wciągnąć na wiele godzin.

Czym jest ASG?

Warto zwrócić uwagę na fakt, że wiele osób uznaje ASG za pochodną Paintballa

Warto zwrócić uwagę na fakt, że wiele osób uznaje ASG za pochodną Paintballa. Bezpośrednio po II wojnie światowej były stosowane przez wojsko japońskie w treningowych celach. Po pewnym czasie najpopularniejsze repliki znalazły się na rynku cywilnym. Od tej chwili wykorzystuje się je w celach hobbistycznych. Warto zaznaczyć, że wszystkie repliki broni palnych są przygotowane w skali 1:1. Chodzi o to, żeby idealnie odwzorować modele broni palnej. Na świecie ASG jest uznawane za elitarną rozrywkę dla ludzi kreatywnych. AirSoft jest niezwykle dynamiczne i pozwala grupie przyjaciół rywalizować ze sobą. Ważna jest również nauka obsługi broni, a także obycie z nią. Dzięki temu możemy wprowadzić nieco aktywności fizycznej do naszego życia. Najważniejsza jest jednak świetna zabawa i ciekawe spędzenie wolnego czasu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że tym co różni paintball i AirSoft jest rodzaj kulek wystrzeliwanych z replik broni. Kulki wykorzystywane w ASG przeważnie mają średnicę 6 mm i produkowane są z plastiku. W paintballu stosuje się trochę większe kulki, które dodatkowo są wypełnione farbą. Farba jest po to, żeby było widać ślad po trafieniu. Do niektórych replik wykorzystuje się kulki kalibru 8 mm. Są to kulki używane w takich broniach jak granatniki. Napęd replik to kolejna cecha, która odróżnia ASG od paintballu.

Wybór broni do ASG

Modele broni napędzane elektrycznie są spotykane zdecydowanie najczęściej

Modele broni napędzane elektrycznie są spotykane zdecydowanie najczęściej. Później można wymienić repliki sprężynowe, które są znacznie tańsze, ale też mniej wygodne w użytkowaniu. Repliki sprężynowe charakteryzują się tym, że trzeba przeładować broń po każdym strzale. To wyraźnie spowalnia nasze ruchy i powoduje, że jesteśmy łatwiejszym celem dla wroga. Na rynku dostępne są również repliki gazowe, w których wykorzystuje się sprężony dwutlenek węgla lub popularny green gaz. Naśladowanie palnych pierwowzorów jest głównym zadaniem replik. ASG pozwala dokładnie odwzorować działania wojenne oraz symulacje taktyczne. Najlepiej kupować repliki u sprawdzonych producentów, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Pod względem wizualnym repliki są bardzo zbliżone do prawdziwych broni. Jedyne co je różni to tak naprawdę amunicja. Wszyscy niezależnie od płci lub wieku mogą brać udział w ASG. Podczas zabawy należy jednak nosić okulary ochronne, żeby kulka nie dostała się do oczu.