Wyjazd na obóz survivalowy – jakie wyposażenie skompletować?

18 kwietnia 2022

Obozy survivalowe od zawsze cieszyły się dużą popularnością i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Każda osoba, która choć raz na takim wyjeździe była, doskonale wie, jak ważne jest skompletowanie odpowiedniego wyposażenia. Pamiętać bowiem trzeba, że takie obozy często odbywają się w dość trudnych warunkach. Co zatem na pewno trzeba ze sobą zabrać?

Odpowiednie ubranie

Kompletując wyposażenie na obóz survivalowy, zacząć trzeba od ubrania. Przede wszystkim spakować trzeba bieliznę termoaktywną. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza wtedy, kiedy obóz odbywać ma się jesienią lub zimą. Taka bielizna skutecznie chronić będzie przed chłodem. Na obóz survivalowy zabrać trzeba ze sobą także odpowiednie buty. Warto, aby było to obuwie taktyczne, które bardzo dobrze sprawdzi się w trudnych warunkach. Buty muszą być na pewno wytrzymałe, wygodne i najlepiej wodoodporne. Równie ważne są odpowiednie spodnie. Również muszą być wytrzymałe i wygodne, a także funkcjonalne. Dlatego dobrze, aby miały dużo kieszeni, w których będzie można przechowywać różne akcesoria. Dobrym przykładem mogą być tu spodnie Helikon.

Praktyczny plecach

Wszystkie elementy wyposażenia trzeba gdzieś spakować. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie praktyczny plecak. Wybierając konkretny model, szczególną uwagę zwrócić należy na jego wielkość. Powinna być ona dobrana pod kątem tego, jakie rzeczy i ile chce się w plecaku przechowywać. Pamiętać jednak trzeba, aby plecak nie był zbyt duży. Będzie bowiem wówczas za ciężki, a to sprawi, że noszenie go stanie się mało wygodne. Co najlepiej zabrać ze sobą w plecaku na obóz? Wymienić można tu na pewno kompas, latarkę, baterie, mapę czy apteczkę.

Wygodny i ciepły śpiwór

Na obóz survivalowy koniecznie zabrać trzeba ze sobą także śpiwór. Mowa tu oczywiście o obozach, podczas których nocleg odbywa się pod gołym niebem. Wybór śpiworów na rynku jest bardzo szeroki. Warto wybrać taki, który po zwinięciu nie będzie zajmował dużo miejsca. Dzięki temu będzie się go łatwiej przenosiło z miejsca na miejsce, jeśli będzie taka konieczność. Śpiwór musi zapewniać ochronę przed niższymi temperaturami nocą. Dlatego wykonany powinien być z materiałów dobrej jakości. Poza tym ważne jest oczywiście także to, aby był po prostu wygodny. W innym wypadku nie zapewni odpowiedniego komfortu snu.

Jak zatem widać, wyjazd na obóz survivalowy wiąże się z koniecznością, zabrania wielu różnych rzeczy. Ważne zatem, aby dokładnie zaplanować, co chce się ze sobą zabrać. Dzięki temu uniknie się nieprzyjemnych niespodzianek już na miejscu.