Wyjazd na survival – jakie wyposażenie ze sobą zabrać?

22 listopada 2021

Survival od lat niezmiennie cieszy się ogromną popularnością. Wiele osób szuka bowiem sposobu na to, aby przeżyć ciekawą i niezwykłą przygodę. Każdy, kto pasjonuje się survivalem, doskonale wie, że na taką wyprawę należy się odpowiednio przygotować. Ważne jest bowiem, aby na miejscu zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo. Jak tam przygotować się na obóz i co ze sobą zabrać?

Ubranie na survival

Kompletowanie wyposażenia na wyjazd survivalowy rozpocząć należy od odpowiedniego stroju. Na pewno zabrać warto ze sobą bieliznę termiczną i to niezależnie od pory roku, w jakiej obóz ma się odbyć. Jesienią i zimą jest wręcz obowiązkowa. Przydać może się jednak również w cieplejsze pory roku. Bielizna termiczna skutecznie chroni przed wilgocią i niskimi temperaturami. Na obóz survivalowy koniecznie zabrać ze sobą trzeba również wygodne i ciepłe buty. Muszą być wytrzymałe i wodoodporne. Dobrym rozwiązaniem będą zatem buty taktyczne. Idealnie sprawdzą się w przypadku długich wędrówek po trudnym i wymagającym terenie. Szykując się na survival, nie można również zapomnieć o odpowiednich spodniach. Te powinny być przede wszystkim praktyczne. Na pewno przyda się duża ilość kieszeni, w których będzie można schować przydatne akcesoria. Spodnie koniecznie muszą być wykonane z odpornego i trwałego materiału.

Funkcjonalny i praktyczny plecak

Jadąc na obóz survivalowy, nie można zapomnieć o praktycznym plecaku. Przy jego wyborze szczególną uwagę zwrócić należy na pojemność. Dlatego wcześniej warto zastanowić się, jakie dokładnie rzeczy i akcesoria będzie chciało się przechowywać w plecaku. Na pewno muszą się w nim zmieścić takie przedmioty jak latarka, baterie, kompas czy apteczka. Z wielkością plecaka nie można jednak przesadzić. Jeśli będzie zbyt duży, to stanie się po prostu niewygodny. Poza tym im plecak większy tym jest cięższy.

Wygodny i ciepły śpiwór


Survival często wiąże się z noclegami pod gołym niebem. Przyda się zatem wygodny i ciepły plecak. Jakość śpiwora jest bardzo ważna. Noce bywają chłodne, a to oznacza, że śpiwór musi zapewniać ciepło. Oprócz tego, jak wspomniano, śpiwór musi być wygodny. W innym wypadku trudno będzie się w nim dobrze wyspać. Dlatego śpiwór musi zapewniać odpowiednią ilość miejsca. Warto tu podkreślić, że dziś na rynku dostępne są śpiwory, które można łatwo i szybko zwinąć, a po zwinięciu nie zajmują one dużo miejsca. Ich przenoszenie nie będzie zatem sprawiało większego problemu. To ważne, zwłaszcza jeśli wyprawa survivalowa liczyć ma wiele kilometrów.