Taktyczne spodnie Helikon UTP

20 marca 2022

Lubisz aktywnie spędzać czas i uprawiasz survival, buschcraft lub gry taktyczne? Szukasz mocnych i praktycznych spodni męskich na kolejną terenową lub miejską wyprawę? Sprawdź kultowy produkt firmy Helikon-tex. Dowiedz się więcej o spodniach taktycznych UTP.

Jakie są cechy spodni taktycznych?

Spodnie taktyczne są produkowane z myślą o aktywnym spędzaniu czasu lub działalności paramilitarnej. Posiadają wiele przydatnych kieszeni, które umożliwiają na przechowywanie lub przenoszenie wyposażenia, lub sprzętu osobistego. Ich rozmieszczenie pozwala na szybki dostęp do konkretnej rzeczy nawet w trakcie ruchu lub marszu.

Krój spodni taktycznych zapewnia wysoki komfort użytkowania i swobodę ruchów. Materiał użyty do ich produkcji cechuje się wysoką wytrzymałością na rozerwanie, przetarcia i niekorzystne warunki pogodowe. W miejscach newralgicznych spodnie są dodatkowo wzmocnione dodatkową warstwą materiału. Spodnie taktyczne są wyposażone we wszelkie regulacje, co pozwala dokładnie dopasować je do ciała.

Spodnie taktyczne są produkowane z myślą o aktywnym spędzaniu czasu lub działalności paramilitarnej

Czy wyróżniają się spodnie Helikon UTP?

Spodnie Helikon UTP są tak zaprojektowane, aby przy zachowaniu wszystkich cech spodni taktycznych, trafić w potrzeby każdego wymagającego użytkownika. Ich krój umożliwia swobodną aktywność nawet z przytroczonym sprzętem i wypełnionymi kieszeniami. Dzięki możliwości wielu regulacji, w nogawkach lub w pasie, doskonale przylegają do ciała, nie krępując przy tym ruchów. Posiadają elastyczny pas z praktycznym zapięciem na taśmę velcro, dzięki czemu będą pasować do każdej sylwetki.

Dzięki wszyciu dużych szlufek mają możliwość przytroczenia szerokich pasów typu EDC, UTL lub Cobra. Świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie tak zwanego dżinsowego karczka z tyłu spodni, co pozwala na wyeliminowanie zsuwania się spodni podczas na przykład kucania. Posiadają aż 12 kieszeni i są wyposażone w dodatkowe wzmocnienia na ochraniacze.

Najważniejsze cechy spodni Urban Tactical Pants


Spodnie taktyczne firmy Helikon wyróżnia świetne rozplanowanie kieszeni, co pozwala na uniwersalne i praktyczne rozlokowanie ekwipunku wokół pasa i bioder oraz na nogach. Wszystkie krawędzie kieszeni posiadają dodatkowe wzmocnienie z odpornego materiału, aby wsuwanie i wysuwanie uchwytów do noży lub latarek nie uszkadzało tkaniny. Bardzo praktyczne dwie kieszenie z przodu ud umożliwiają łatwe przechowanie smartfona i nadają się także na przenoszenie magazynków AR/AK.

Kieszenie umieszczone z boku ud i zapinane na zamek YKK doskonale sprawdzą się w przechowaniu w nich portfela lub małego pouch’a. Spodnie wyposażone są w kieszenie na ochraniacze na kolanach. Z powodzeniem można wsunąć w nie nisko profilowane wkładki ochronne. Spodnie Helikon UTP występują w szerokiej gamie kolorystycznej, co pozwala na odpowiednie dopasowanie ich do pozostałych elementów ubioru i sprzętu taktycznego.