Niezawodność, kompaktowa konstrukcja i wysoka jakość

20 grudnia 2021

Firma Baofeng produkuje radiotelefony dla profesjonalnych służb, jak również dla użytkowników amatorskich, którzy potrzebują takiego sprzętu tylko do rozrywki. Nowe produkty marki są kompaktowymi i łatwymi w użyciu radiotelefonami dwukierunkowymi. Cechują się one wysoką jakością wykonania oraz stosunkowo niską ceną, dzięki czemu cieszą się bardzo dużą popularnością wśród użytkowników. Są one wykorzystywane w sytuacjach, gdy potrzebujemy stałego i szybkiego kontaktu. Z tego powodu są chętnie wykorzystywane między innymi przez agencje ochrony.

Charakterystyka produktów marki Boafeng

Marka Boafeng produkuje szeroką gamę urządzeń, które są przeznaczone dla zdefiniowanych grup użytkowników. W ofercie firmy można znaleźć zarówno wysokiej klasy radiotelefony,  radiotelefony o niewielkich gabarytach, jak i radiotelefony o prostszej konstrukcji dla amatorów i mniej wymagających użytkowników.

Przykładem produktu firmy Baofeng może być radiotelefon, który  doskonale nadaje się do dwukierunkowej łączności na VHF i UHF w paśmie 2 m i 70 cm. Może być również używany jako klasyczne radio FM (87-108 MHz). Doskonały stosunek jakości do ceny jest niezaprzeczalną zaletą tego radiotelefonu. Radiotelefon wyposażony jest w funkcję VOX, która jest przydatna, gdy mamy zajęte ręce. Wbudowana klawiatura alfanumeryczna z blokadą klawiszy jest przydatna do szybszego wyboru żądanej częstotliwości. Radiotelefon posiada czytelny wyświetlacz LCD, ostrzeżenie o niskim poziomie baterii i możliwość monitorowania kanałów. W zestawie znajduje się latarka LED oraz wiele dodatków, które pozytywnie zaskoczą użytkownika.

Niezawodność i łatwość obsługi sprawiają, że radiotelefony marki Baofeng od Specshop stały się niezwykle popularne na rynku europejskim i zastąpiły wiele znanych marek.

Zastosowanie radiotelefonów firmy Baofeng


Mimo, że radiotelefony Baofeng można znaleźć wśród graczy i niektórych radioamatorów, wiele produktów marki zostało zaprojektowanych do użytku profesjonalnego. Obsługa tego typu radiotelefonu może być myląca dla początkującego użytkownika, który i tak nie będzie potrzebował połowy funkcji. Rzeczywiście, trudno jest intuicyjnie docenić wszystkie możliwości, jakie oferuje ten radiotelefon. Ten mały koncentrat technologii nadaje się do kilku konfiguracji, do turystycznych przejażdżek quadami, komunikacji w hotelach, polowania, zorganizowanych wycieczek, pracy na platformach budowlanych, w dużych magazynach, itp.

Popularność tych urządzeń wśród radioamatorów wynika z pewnością z ich funkcji. Pozwalają one na przykład zmniejszyć moc urządzenia, aby zmaksymalizować jego autonomię, zwłaszcza jeśli jesteśmy w konfiguracji airsoftowej z partnerami na małym obszarze.

Dodatkowym atutem radiotelefonów marki Baofeng jest ich kompaktowy rozmiar. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom bardzo dobrze układają się w dłoni, co wydatnie zwiększa komfort ich użytkowania.