LOWA Zephyr – lekkie buty taktyczne, które sprawdzą się w każdej akcji

17 marca 2022

Amatorzy sportów wymagających przebywania na wolnym powietrzu, a także osoby które na co dzień lub od święta, zmagają się z trudnym ukształtowaniem terenu, często mają kłopot z wyborem odpowiedniego obuwia, które będzie zarówno wygodne, jak i odporne na oddziaływanie czynników zewnętrznych.

Kilka słów o producencie – firmie LOWA

Dla wszystkich tych, o których mowa była na wstępie, jedną z marek godnych polecenia jest z całą pewnością firma LOWA. Ten niemiecki producent butów turystycznych i alpinistycznych działa na rynku już niemal sto lat, a jego produkty cieszą się dużym zaufaniem i popularnością wśród kilku już pokoleń użytkowników.

Warto dodać również, że firma ta dużą wagę przywiązuje nie tylko do sprzedaży wysokiej jakości, ręcznie wytwarzanych produktów, ale również do dbałości o środowisko naturalne i zachowanie uczciwych praktyk rynkowych. Dlatego też buty LOWA można znaleźć nawet na wyposażeniu służb mundurowych.

Amatorzy sportów wymagających przebywania na wolnym powietrzu, a także osoby które na co dzień lub od święta, zmagają się z trudnym ukształtowaniem terenu, często mają kłopot z wyborem odpowiedniego obuwia, które będzie zarówno wygodne, jak i odporne na oddziaływanie czynników zewnętrznych

Czym charakteryzują się buty LOWA Zephyr?

Jednym z flagowych produktów firmy są buty LOWA Zephyr, które znaleźć można w różnych wariantach produkcyjnych i kolorystycznych. Do wyboru mamy tutaj zarówno niskie modele, takie jak Zephyr GTX LO TF, te nieco wyższe, sięgające za kostkę, jak na przykład GTX MID TF czy wysokie, bardzo dobrze chroniące przed wodą i śniegiem warianty, jak Z-8N GTX C.

Jak już wcześniej wspomniano, wszystkie buty tej marki szyte są ręcznie i do tego z dobrej jakości materiałów. W butach Zephyr znajdziemy rozwiązania takie jak membrany GORE-TEX®, które umożliwiają stopie oddychanie przy jednoczesnej ochronie wnętrza butów przed wodą z zewnątrz, a także amortyzujące wkładki wewnętrzne Air Control, zewnętrzne szkielety Monowrap czy antypoślizgowe bieżniki. Cholewki Zephyrów wykonane są z naturalniej skóry oraz wytrzymałej tkaniny jaką jest Cordura.

Dla wszystkich tych, o których mowa była na wstępie, jedną z marek godnych polecenia jest z całą pewnością firma LOWA

Dla kogo dobrym wyborem będą buty LOWA Zephyr?

Biorąc pod uwagę powyższy opis, zakup takich butów może być dobrym rozwiązaniem zarówno dla osób uprawiających różne sporty takie jak na przykład trekking, wspinaczka czy łowiectwo, ale także dla tych, którzy na co dzień wybierają sportowy, a nawet nieco militarny styl. Buty LOWA Zephyr charakteryzują się niebanalnym, wręcz kultowym wzornictwem, ale również lekkością i wygodą noszenia, a przy tym zapewniają komfort i bezpieczeństwo stóp noszącego.

Modele są dostępne zarówno w męskich, jak i damskich rozmiarach, a średnia cena pary butów Zephyr to koszt około siedmiuset złotych, chociaż czekając na wyprzedaże lub wyszukując ciekawe promocje mamy duże szanse na ich zakup w nieco niższej cenie.